ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ Α΄ΤΑΞΗΣ 2014

ΗΜΕΡΕΣ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟΥ

11 Σεπτέμβρη 2013 ? 13 Ιουνίου 2014 ?άλλη μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της κι εμείς,  δασκάλα, μαθητές και γονείς, γεμάτοι όμορφες αναμνήσεις αλλά και ξεχειλίζοντας από συγκίνηση θα ξεχυθούμε στις ακρογιαλιές ή θα πάρουμε τα βουνά κι αυτό το καλοκαίρι για ν` αναπολήσουμε τις αξέχαστες σχολικές στιγμές και όχι μόνο?

Πριν αποχαιρετήσουμε όμως ο ένας τον άλλο κι όλοι μαζί τη δασκάλα, φιληθούμε σταυρωτά , ματς-μουτς, και βγάλουμε τις αναμνηστικές φωτογραφίες, σκεφτήκαμε να οργανωθούμε? έτσι, για να μη χαθεί τίποτα από όλη αυτή τη μαγεία που ζήσαμε όλοι μαζί τους τελευταίους εννέα μήνες. Το ημερολόγιο που ακολουθεί είναι τρανή απόδειξη όλων όσων ζήσαμε τη σχολική χρονιά 2013-14 εν συντομία! Το αφιερώνω, λοιπόν,  σε όλους όσοι συνέβαλαν όχι μόνο στην ολοκλήρωση αυτού του εγχειρήματος αλλά κυρίως σε όλους εκείνους τους μικρούς μαθητές και αυριανούς πολίτες που με τη ζωντάνια και τη θετική τους ενέργεια παρείχαν το υλικό για αυτό το μοναδικό ημερολόγιο.

Εύχομαι ολόψυχα σε όλους ΚΑΛΟ, ΞΕΓΝΟΙΑΣΤΟ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και υπόσχομαι πως τα καλύτερα έρχονται?

Ραντεβού το Σεπτέμβρη στη Β΄ τάξη πια!!!

Συντάκτης: ΒΙΒΗ ΝΤΡΑΒΑΛΙΑ